Panasonic Electronic Components ETQ-P3M1R5KVP
Part No.:
ETQ-P3M1R5KVP
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITEDETQ-P3M1R5KVP.pdf
Description:
FIXED IND 1.5UH 8.1A 13.2MOHM SM
Comments
ETQ-P3M1R5KVP Specifications
Inductance:
1.5 µH
Tolerance:
±20%
Current Rating (Amps):
8.1 A
Current - Saturation (Isat):
12A
DC Resistance (DCR):
13.2mOhm Max
Operating Temperature:
-55°C ~ 155°C
Inductance Frequency - Test:
100 kHz
Features:
Size / Dimension:
0.217" L x 0.197" W (5.50mm x 5.00mm)
Height - Seated (Max):
0.118" (3.00mm)