Panasonic Electronic Components ETQ-P3M220KVP
Part No.:
ETQ-P3M220KVP
Manufacturer:
Panasonic Electronic Components
Category:
Fixed Inductors
Package:
Nonstandard
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITEDETQ-P3M220KVP.pdf
Description:
FIXED IND 22UH 2.2A 181.5 MOHM
Comments
ETQ-P3M220KVP Specifications
Product attributes
Attribute value
Manufacturer:
Series:
PCC-M0530M-LP
Package/Case:
Nonstandard
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Active
Type:
Material - Core:
Metal Composite
Inductance:
22 µH
Tolerance:
±20%
Current Rating (Amps):
2.2 A
Current - Saturation (Isat):
2.8A
Shielding:
Shielded
DC Resistance (DCR):
181.5mOhm Max
Q @ Freq:
Frequency - Self Resonant:
Ratings:
AEC-Q200
Operating Temperature:
-55°C ~ 155°C
Inductance Frequency - Test:
100 kHz
Features:
Size / Dimension:
0.217" L x 0.197" W (5.50mm x 5.00mm)
Height - Seated (Max):
0.118" (3.00mm)