Panasonic Electronic Components ETQ-P3M2R2KVP
Part No.:
ETQ-P3M2R2KVP
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITEDETQ-P3M2R2KVP.pdf
Description:
FIXED IND 2.2UH 6.3A 22 MOHM SMD
Comments
ETQ-P3M2R2KVP Specifications
Inductance:
2.2 µH
Tolerance:
±20%
Current Rating (Amps):
6.3 A
Current - Saturation (Isat):
10.1A
DC Resistance (DCR):
22mOhm Max
Operating Temperature:
-55°C ~ 155°C
Inductance Frequency - Test:
100 kHz
Features:
Size / Dimension:
0.217" L x 0.197" W (5.50mm x 5.00mm)
Height - Seated (Max):
0.118" (3.00mm)