Panasonic Electronic Components ETQ-P3M3R3KVP
Part No.:
ETQ-P3M3R3KVP
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITEDETQ-P3M3R3KVP.pdf
Description:
FIXED IND 3.3UH 5.4A 30.03 MOHM
Comments
ETQ-P3M3R3KVP Specifications
Inductance:
3.3 µH
Tolerance:
±20%
Current Rating (Amps):
5.4 A
Current - Saturation (Isat):
8A
DC Resistance (DCR):
30.03mOhm Max
Operating Temperature:
-55°C ~ 155°C
Inductance Frequency - Test:
100 kHz
Features:
Size / Dimension:
0.217" L x 0.197" W (5.50mm x 5.00mm)
Height - Seated (Max):
0.118" (3.00mm)