Panasonic Electronic Components ETQ-P4M330YFN
Part No.:
ETQ-P4M330YFN
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITEDETQ-P4M330YFN.pdf
Description:
FIXED IND 33UH 2.5A 189.2MOHM SM
Comments
ETQ-P4M330YFN Specifications
Series:
PCC-M0645M
Inductance:
33 µH
Tolerance:
±20%
Current Rating (Amps):
2.5 A
Current - Saturation (Isat):
4.1A
DC Resistance (DCR):
189.2mOhm Max
Operating Temperature:
-40°C ~ 150°C
Inductance Frequency - Test:
100 kHz
Features:
Size / Dimension:
0.256" L x 0.236" W (6.50mm x 6.00mm)
Height - Seated (Max):
0.177" (4.50mm)