Panasonic Electronic Components ETQ-P4M4R7YFP
Part No.:
ETQ-P4M4R7YFP
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITEDETQ-P4M4R7YFP.pdf
Description:
FIXED IND 4.7UH 4.8A 39.6MOHM SM
Comments
ETQ-P4M4R7YFP Specifications
Series:
PCC-M0540M
Inductance:
4.7 µH
Tolerance:
±20%
Current Rating (Amps):
4.8 A
Current - Saturation (Isat):
7.7A
DC Resistance (DCR):
39.6mOhm Max
Operating Temperature:
-40°C ~ 150°C
Inductance Frequency - Test:
100 kHz
Features:
Size / Dimension:
0.217" L x 0.197" W (5.50mm x 5.00mm)
Height - Seated (Max):
0.157" (4.00mm)