Panasonic Electronic Components ETQ-P5M220YFC
Part No.:
ETQ-P5M220YFC
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITEDETQ-P5M220YFC.pdf
Description:
FIXED IND 22UH 6.2A 50 MOHM SMD
Comments
ETQ-P5M220YFC Specifications
Series:
PCC-M1054M
Inductance:
22 µH
Tolerance:
±20%
Current Rating (Amps):
6.2 A
Current - Saturation (Isat):
8.8A
DC Resistance (DCR):
50mOhm Max
Operating Temperature:
-40°C ~ 150°C
Inductance Frequency - Test:
100 kHz
Features:
Size / Dimension:
0.421" L x 0.394" W (10.70mm x 10.00mm)
Height - Seated (Max):
0.213" (5.40mm)