Panasonic Electronic Components ETQ-P5M220YFK
Part No.:
ETQ-P5M220YFK
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITEDETQ-P5M220YFK.pdf
Description:
FIXED IND 22UH 4.8A 70 MOHM SMD
Comments
ETQ-P5M220YFK Specifications
Series:
PCC-M0854M
Inductance:
22 µH
Tolerance:
±20%
Current Rating (Amps):
4.8 A
Current - Saturation (Isat):
6.9A
DC Resistance (DCR):
70mOhm Max
Operating Temperature:
-40°C ~ 150°C
Inductance Frequency - Test:
100 kHz
Features:
Size / Dimension:
0.335" L x 0.315" W (8.50mm x 8.00mm)
Height - Seated (Max):
0.213" (5.40mm)