Panasonic Electronic Components ETQ-P5M330YFC
Part No.:
ETQ-P5M330YFC
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITEDETQ-P5M330YFC.pdf
Description:
FIXED IND 33UH 5A 75.4 MOHM SMD
Shipping
Inventory:578
Comments
ETQ-P5M330YFC Specifications
Series:
PCC-M1054M
Inductance:
33 µH
Tolerance:
±20%
Current Rating (Amps):
5 A
Current - Saturation (Isat):
7.6A
DC Resistance (DCR):
75.4mOhm Max
Operating Temperature:
-40°C ~ 150°C
Inductance Frequency - Test:
100 kHz
Features:
Size / Dimension:
0.421" L x 0.394" W (10.70mm x 10.00mm)
Height - Seated (Max):
0.213" (5.40mm)