Panasonic Electronic Components ETQ-P5M3R3YGC
Part No.:
ETQ-P5M3R3YGC
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITEDETQ-P5M3R3YGC.pdf
Description:
FIXED IND 3.3UH 14.7A 7.81 MOHM
Shipping
Inventory:559
Comments
ETQ-P5M3R3YGC Specifications
Series:
PCC-M1050M
Inductance:
3.3 µH
Tolerance:
±20%
Current Rating (Amps):
14.7 A
Current - Saturation (Isat):
23.4A
DC Resistance (DCR):
7.81mOhm Max
Operating Temperature:
-40°C ~ 150°C
Inductance Frequency - Test:
100 kHz
Features:
Size / Dimension:
0.429" L x 0.394" W (10.90mm x 10.00mm)
Height - Seated (Max):
0.197" (5.00mm)