Panasonic Electronic Components ETQ-P5M4R7YFM
Part No.:
ETQ-P5M4R7YFM
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITEDETQ-P5M4R7YFM.pdf
Description:
FIXED IND 4.7UH 8A 23 MOHM SMD
Comments
ETQ-P5M4R7YFM Specifications
Series:
PCC-M0754M
Inductance:
4.7 µH
Tolerance:
±20%
Current Rating (Amps):
8 A
Current - Saturation (Isat):
13.1A
DC Resistance (DCR):
23mOhm Max
Operating Temperature:
-40°C ~ 150°C
Inductance Frequency - Test:
100 kHz
Features:
Size / Dimension:
0.295" L x 0.276" W (7.50mm x 7.00mm)
Height - Seated (Max):
0.213" (5.40mm)