Panasonic Electronic Components ETQ-P6M3R3YLC
Part No.:
ETQ-P6M3R3YLC
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITEDETQ-P6M3R3YLC.pdf
Description:
FIXED IND 3.3UH 17A 6.6 MOHM SMD
Comments
ETQ-P6M3R3YLC Specifications
Series:
PCC-M1060ML
Inductance:
3.3 µH
Tolerance:
±20%
Current Rating (Amps):
17 A
Current - Saturation (Isat):
26A
DC Resistance (DCR):
6.6mOhm Max
Operating Temperature:
-40°C ~ 150°C
Inductance Frequency - Test:
100 kHz
Features:
Size / Dimension:
0.429" L x 0.394" W (10.90mm x 10.00mm)
Height - Seated (Max):
0.236" (6.00mm)