Panasonic Electronic Components ETQ-P8M2R5JFA
Part No.:
ETQ-P8M2R5JFA
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITEDETQ-P8M2R5JFA.pdf
Description:
FIXED IND 2.5UH 23A 2.86MOHM SMD
Shipping
Inventory:592
Comments
ETQ-P8M2R5JFA Specifications
Series:
PCC-M1280MF
Inductance:
2.5 µH
Tolerance:
±20%
Current Rating (Amps):
23 A
Current - Saturation (Isat):
32.1A
DC Resistance (DCR):
2.86mOhm Max
Operating Temperature:
-40°C ~ 160°C
Inductance Frequency - Test:
100 kHz
Features:
Size / Dimension:
0.496" L x 0.520" W (12.60mm x 13.20mm)
Height - Seated (Max):
0.315" (8.00mm)