Murata Electronics FDSD0412-H-4R7M=P3
Part No.:
FDSD0412-H-4R7M=P3
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITEDFDSD0412-H-4R7M=P3.pdf
Description:
FIXED IND 4.7UH 1.9A 161MOHM SMD
Comments
FDSD0412-H-4R7M=P3 Specifications
Series:
FDSD0412
Inductance:
4.7 µH
Tolerance:
±20%
Current Rating (Amps):
1.9 A
Current - Saturation (Isat):
2.5A
DC Resistance (DCR):
161mOhm Max
Inductance Frequency - Test:
100 kHz
Features:
Size / Dimension:
0.165" L x 0.165" W (4.20mm x 4.20mm)
Height - Seated (Max):
0.047" (1.20mm)