Murata Electronics FDSD0420-H-2R2M=P3
Part No.:
FDSD0420-H-2R2M=P3
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITEDFDSD0420-H-2R2M=P3.pdf
Description:
FIXED IND 2.2UH 3.6A 47 MOHM SMD
Comments
FDSD0420-H-2R2M=P3 Specifications
Series:
FDSD0420
Inductance:
2.2 µH
Tolerance:
±20%
Current Rating (Amps):
3.6 A
Current - Saturation (Isat):
4.1A
DC Resistance (DCR):
47mOhm Max
Inductance Frequency - Test:
100 kHz
Features:
Size / Dimension:
0.165" L x 0.165" W (4.20mm x 4.20mm)
Height - Seated (Max):
0.079" (2.00mm)