Murata Electronics FDSD0420-H-3R3M=P3
Part No.:
FDSD0420-H-3R3M=P3
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITEDFDSD0420-H-3R3M=P3.pdf
Description:
FIXED IND 3.3UH 2.9A 71 MOHM SMD
Comments
FDSD0420-H-3R3M=P3 Specifications
Series:
FDSD0420
Inductance:
3.3 µH
Tolerance:
±20%
Current Rating (Amps):
2.9 A
Current - Saturation (Isat):
3.7A
DC Resistance (DCR):
71mOhm Max
Inductance Frequency - Test:
100 kHz
Features:
Size / Dimension:
0.165" L x 0.165" W (4.20mm x 4.20mm)
Height - Seated (Max):
0.079" (2.00mm)