Murata Electronics FDSD0518-H-1R5M=P3
Part No.:
FDSD0518-H-1R5M=P3
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITEDFDSD0518-H-1R5M=P3.pdf
Description:
FIXED IND 1.5UH 5.3A 29 MOHM SMD
Comments
FDSD0518-H-1R5M=P3 Specifications
Series:
FDSD0518
Inductance:
1.5 µH
Tolerance:
±20%
Current Rating (Amps):
5.3 A
Current - Saturation (Isat):
6.7A
DC Resistance (DCR):
29mOhm Max
Inductance Frequency - Test:
100 kHz
Features:
Size / Dimension:
0.205" L x 0.193" W (5.20mm x 4.90mm)
Height - Seated (Max):
0.071" (1.80mm)