Murata Electronics FDSD0630-H-4R7M=P3
Part No.:
FDSD0630-H-4R7M=P3
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITEDFDSD0630-H-4R7M=P3.pdf
Description:
FIXED IND 4.7UH 4.7A 40 MOHM SMD
Comments
FDSD0630-H-4R7M=P3 Specifications
Series:
FDSD0630
Inductance:
4.7 µH
Tolerance:
±20%
Current Rating (Amps):
4.7 A
Current - Saturation (Isat):
7.6A
DC Resistance (DCR):
40mOhm Max
Inductance Frequency - Test:
100 kHz
Features:
Size / Dimension:
0.276" L x 0.260" W (7.00mm x 6.60mm)
Height - Seated (Max):
0.118" (3.00mm)