Samtec Inc. FJH-10-D-02.62-4
Part No.:
FJH-10-D-02.62-4
Manufacturer:
Samtec Inc.
Category:
Flat Flex Ribbon Jumpers, Cables
Package:
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITEDFJH-10-D-02.62-4.pdf
Description:
CABLE FFC/FPC 10POS 0.5MM 2.62"
Comments
FJH-10-D-02.62-4 Specifications
Product attributes
Attribute value
Manufacturer:
Samtec Inc.
Series:
FJH
Packaging:
Bulk
Product Status:
Active
Cable Type:
FFC, FPC
Number of Conductors:
10
Pitch:
0.020" (0.50mm)
Length:
2.620" (66.55mm)
Length - Exposed Ends:
0.157" (4.00mm)