Samtec Inc. FJH-30-D-10.00-4
Part No.:
FJH-30-D-10.00-4
Manufacturer:
Samtec Inc.
Category:
Flat Flex Ribbon Jumpers, Cables
Package:
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITEDFJH-30-D-10.00-4.pdf
Description:
CABLE FFC/FPC 30POS 0.5MM 10"
Comments
FJH-30-D-10.00-4 Specifications
Product attributes
Attribute value
Manufacturer:
Samtec Inc.
Series:
FJH
Packaging:
Bulk
Product Status:
Active
Cable Type:
FFC, FPC
Number of Conductors:
30
Pitch:
0.020" (0.50mm)
Length:
10.0" (254.0mm)
Length - Exposed Ends:
0.157" (4.00mm)