Fox Electronics FK145EIWM0.032768-T3
Part No.:
FK145EIWM0.032768-T3
Manufacturer:
Fox Electronics
Category:
Crystals
Package:
2-SMD, No Lead
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITEDFK145EIWM0.032768-T3.pdf
Description:
CRYSTAL 32.768KHZ 9PF SMT
Comments
FK145EIWM0.032768-T3 Specifications
Product attributes
Attribute value
Manufacturer:
Fox Electronics
Series:
FK145
Package/Case:
2-SMD, No Lead
Packaging:
Cut Tape (CT)
Product Status:
Active
Type:
kHz Crystal (Tuning Fork)
Frequency:
32.768 kHz
Frequency Stability:
Frequency Tolerance:
±20ppm
Load Capacitance:
9pF
ESR (Equivalent Series Resistance):
70 kOhms
Operating Mode:
Fundamental
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C
Size / Dimension:
0.161" L x 0.059" W (4.10mm x 1.50mm)
Height - Seated (Max):
0.035" (0.90mm)