Suzhou Hangjing Elec&Tech Co.,Ltd FL26T2-32.768-NTLLLDTK
Part No.:
FL26T2-32.768-NTLLLDTK
Manufacturer:
Suzhou Hangjing Elec&Tech Co.,Ltd
Category:
Crystals
Package:
Cylindrical Can, Radial
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITEDFL26T2-32.768-NTLLLDTK.pdf
Description:
CRYSTAL 32.768KHZ 12.5PF TH
Comments
FL26T2-32.768-NTLLLDTK Specifications
Product attributes
Attribute value
Manufacturer:
Series:
FL26T2
Package/Case:
Cylindrical Can, Radial
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Active
Type:
kHz Crystal (Tuning Fork)
Frequency:
32.768 kHz
Frequency Stability:
Frequency Tolerance:
±20ppm
Load Capacitance:
12.5pF
ESR (Equivalent Series Resistance):
40 kOhms
Operating Mode:
Fundamental
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C
Ratings:
Mounting Type:
Through Hole
Supplier Device Package:
Size / Dimension:
0.079" Dia x 0.236" L (2.00mm x 6.00mm)
Height - Seated (Max):
0.236" (6.00mm)