Diodes Incorporated FN8330021
Part No.:
FN8330021
Manufacturer:
Diodes Incorporated
Category:
Oscillators
Package:
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITEDFN8330021.pdf
Description:
XTAL OSC XO 83.3000MHZ CMOS
Comments
FN8330021 Specifications
Product attributes
Attribute value
Manufacturer:
Diodes Incorporated
Series:
SaRonix-eCera™ FN
Package/Case:
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Obsolete
Base Resonator:
Crystal
Type:
XO (Standard)
Frequency:
83.3 MHz
Function:
Output:
CMOS
Voltage - Supply:
3.3V
Frequency Stability:
Absolute Pull Range (APR):
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C
Spread Spectrum Bandwidth:
Current - Supply (Max):
Ratings:
Mounting Type:
Supplier Device Package:
4-VDFN (3.2x2.5)
Size / Dimension:
0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)