Diodes Incorporated FS2600002
Part No.:
FS2600002
Manufacturer:
Diodes Incorporated
Category:
Oscillators
Package:
Description:
XTAL OSC XO 26.0000MHZ CMOS SMD
Comments
FS2600002 Specifications
Product attributes
Attribute value
Manufacturer:
Diodes Incorporated
Series:
SaRonix-eCera™ FS
Package/Case:
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Obsolete
Base Resonator:
Crystal
Type:
XO (Standard)
Frequency:
26 MHz
Function:
Output:
CMOS
Voltage - Supply:
1.8V
Frequency Stability:
Absolute Pull Range (APR):
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C
Spread Spectrum Bandwidth:
Current - Supply (Max):
Supplier Device Package:
4-VDFN (3.2x2.5)
Size / Dimension:
0.063" L x 0.047" W (1.60mm x 1.20mm)