TE Connectivity AMP Connectors FSP-22A-12
Part No.:
FSP-22A-12
Manufacturer:
TE Connectivity AMP Connectors
Category:
Flat Flex Ribbon Jumpers, Cables
Package:
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITEDFSP-22A-12.pdf
Description:
CABLE FLXSTRP 12POS 2.54MM 2"
Comments
FSP-22A-12 Specifications
Product attributes
Attribute value
Manufacturer:
TE Connectivity AMP Connectors
Series:
Packaging:
Bulk
Product Status:
Active
Cable Type:
Flexstrip
Number of Conductors:
12
Pitch:
0.100" (2.54mm)
Length:
2.000" (50.80mm)
Length - Exposed Ends:
0.125" (3.18mm)