FSP Technology Inc. FSP650-50ABA
Part No.:
FSP650-50ABA
Manufacturer:
FSP Technology Inc.
Category:
AC DC Converters
Package:
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITEDFSP650-50ABA.pdf
Description:
AC/DC CNVRTR 3.3V 5V +/-12V 820W
Comments
FSP650-50ABA Specifications
Product attributes
Attribute value
Manufacturer:
FSP Technology Inc.
Series:
FSP650-50ABA (650W)
Packaging:
Box
Product Status:
Active
Type:
ATX
Number of Outputs:
4
Voltage - Input:
90 ~ 264 VAC
Voltage - Output 1:
3.3V
Voltage - Output 2:
5V
Voltage - Output 3:
12V
Voltage - Output 4:
-12V
Voltage - Output 5:
Voltage - Output 6:
Current - Output 1:
20 A
Current - Output 2:
20 A
Current - Output 3:
54.17 A
Current - Output 4:
300 mA
Current - Output 5:
Current - Output 6:
Power (Watts):
820W
Applications:
ITE (Commercial)
Voltage - Isolation:
Operating Temperature:
0°C ~ 40°C
Features:
Standby Output, Universal Input
Mounting Type:
Chassis Mount
Size / Dimension:
5.51" L x 5.91" W x 3.39" H (140.0mm x 150.1mm x 86.1mm)