SL POWER / Advanced Energy GLC110-524
Part No.:
GLC110-524
Manufacturer:
SL POWER / Advanced Energy
Category:
AC DC Converters
Package:
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITEDGLC110-524.pdf
Description:
AC/DC CONVERTER 24V 5V 110W
Comments
GLC110-524 Specifications
Product attributes
Attribute value
Manufacturer:
SL POWER / Advanced Energy
Series:
GLC110 (110W)
Packaging:
Bulk
Product Status:
Obsolete
Type:
Open Frame
Number of Outputs:
2
Voltage - Input:
90 ~ 264 VAC
Voltage - Output 1:
24V
Voltage - Output 2:
5V
Voltage - Output 3:
Voltage - Output 4:
Voltage - Output 5:
Voltage - Output 6:
Current - Output 1:
3.2 A
Current - Output 2:
1.5 A
Current - Output 3:
Current - Output 4:
Current - Output 5:
Current - Output 6:
Power (Watts):
110W
Applications:
ITE (Commercial)
Voltage - Isolation:
Operating Temperature:
0°C ~ 50°C
Features:
Adjustable Output, Universal Input
Mounting Type:
Chassis Mount
Size / Dimension:
7.00" L x 4.25" W x 1.30" H (177.8mm x 108.0mm x 33.0mm)