MEAN WELL USA Inc. GSC18E-500
Part No.:
GSC18E-500
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITEDGSC18E-500.pdf
Description:
LED DRVR CC AC/DC 18-36V 500MA
Comments
GSC18E-500 Specifications
Series:
GSC18E (18W)
Voltage - Input (Min):
90VAC
Voltage - Input (Max):
277VAC
Voltage - Output:
18 ~ 36V
Current - Output (Max):
500mA
Power (Watts):
18 W
Voltage - Isolation:
3.75 kV
Operating Temperature:
-30°C ~ 50°C
Efficiency:
88.5%
Termination Style:
Barrel Plug, 2.1mm I.D. x 5.5mm O.D. x 11mm
Size / Dimension:
3.11" L x 2.13" W x 1.30" H (79.0mm x 54.0mm x 33.0mm)