MEAN WELL USA Inc. GSC25B-350
Part No.:
GSC25B-350
Manufacturer:
MEAN WELL USA Inc.
Category:
LED Drivers
Package:
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITEDGSC25B-350.pdf
Description:
LED DRVR CC AC/DC 36-72V 350MA
Comments
GSC25B-350 Specifications
Product attributes
Attribute value
Manufacturer:
MEAN WELL USA Inc.
Series:
GSC25B (25W)
Packaging:
Box
Product Status:
Obsolete
Programmable:
Not Verified
Type:
Constant Current
Topology:
AC DC Converter
Number of Outputs:
1
Voltage - Input (Min):
90VAC
Voltage - Input (Max):
277VAC
Voltage - Output:
36 ~ 72V
Current - Output (Max):
350mA
Power (Watts):
25 W
Voltage - Isolation:
3.75 kV
Dimming:
Features:
SCP
Ratings:
IP40
Operating Temperature:
-30°C ~ 50°C
Efficiency:
89.5%
Termination Style:
Barrel Plug, 2.1mm I.D. x 5.5mm O.D. x 11mm
Size / Dimension:
3.11" L x 2.13" W x 1.30" H (79.0mm x 54.0mm x 33.0mm)