GlobTek, Inc. GTM962250P22548A-F
Part No.:
GTM962250P22548A-F
Manufacturer:
GlobTek, Inc.
Category:
AC DC Converters
Package:
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITEDGTM962250P22548A-F.pdf
Description:
AC/DC CONVERTER 48V 225W
Comments
GTM962250P22548A-F Specifications
Product attributes
Attribute value
Manufacturer:
GlobTek, Inc.
Series:
GTM962250PWWWVVX-XF
Packaging:
Bulk
Product Status:
Active
Type:
Open Frame
Number of Outputs:
1
Voltage - Input:
85 ~ 264 VAC
Voltage - Output 1:
48V
Voltage - Output 2:
Voltage - Output 3:
Voltage - Output 4:
Voltage - Output 5:
Voltage - Output 6:
Current - Output 1:
4.69 A
Current - Output 2:
Current - Output 3:
Current - Output 4:
Current - Output 5:
Current - Output 6:
Power (Watts):
225W
Applications:
Household Appliances, ITE (Commercial), Medical
Voltage - Isolation:
4 kV
Operating Temperature:
-25°C ~ 80°C (With Derating)
Features:
Universal Input
Mounting Type:
Chassis Mount
Size / Dimension:
4.00" L x 2.00" W x 1.18" H (101.6mm x 50.8mm x 30.0mm)