Raltron Electronics H13-6.000-16-5050-EXT-TR
Part No.:
H13-6.000-16-5050-EXT-TR
Manufacturer:
Raltron Electronics
Category:
Crystals
Package:
4-SMD, No Lead
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITEDH13-6.000-16-5050-EXT-TR.pdf
Description:
CRYSTAL 6.0000MHZ 16PF SMD
Comments
H13-6.000-16-5050-EXT-TR Specifications
Product attributes
Attribute value
Manufacturer:
Raltron Electronics
Series:
H13
Package/Case:
4-SMD, No Lead
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Active
Type:
MHz Crystal
Frequency:
6 MHz
Frequency Stability:
±50ppm
Frequency Tolerance:
±50ppm
Load Capacitance:
16pF
ESR (Equivalent Series Resistance):
100 Ohms
Operating Mode:
Fundamental
Operating Temperature:
-30°C ~ 85°C
Size / Dimension:
0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height - Seated (Max):
0.051" (1.30mm)