YXC H1OED8K5SC-112YXC-12M
Part No.:
H1OED8K5SC-112YXC-12M
Manufacturer:
YXC
Category:
Crystals
Package:
HC-49/US
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITEDH1OED8K5SC-112YXC-12M.pdf
Description:
49S 12MHZ 20PF
Comments
H1OED8K5SC-112YXC-12M Specifications
Product attributes
Attribute value
Manufacturer:
YXC
Series:
HC-49US
Package/Case:
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Active
Type:
MHz Crystal
Frequency:
12 MHz
Frequency Stability:
±20ppm
Frequency Tolerance:
Load Capacitance:
20pF
ESR (Equivalent Series Resistance):
40 Ohms
Operating Mode:
Fundamental
Operating Temperature:
Ratings:
Mounting Type:
Through Hole
Supplier Device Package:
Size / Dimension:
0.453" L x 0.177" W (11.50mm x 4.50mm)
Height - Seated (Max):
0.145" (3.68mm)