YXC H1OED8K5SC-112YXC-16M
Part No.:
H1OED8K5SC-112YXC-16M
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITEDH1OED8K5SC-112YXC-16M.pdf
Description:
49S 16MHZ 20PF
Comments
H1OED8K5SC-112YXC-16M Specifications
Frequency:
16 MHz
Frequency Stability:
±20ppm
Frequency Tolerance:
Load Capacitance:
20pF
ESR (Equivalent Series Resistance):
40 Ohms
Size / Dimension:
0.453" L x 0.177" W (11.50mm x 4.50mm)
Height - Seated (Max):
0.145" (3.68mm)