Eaton - Bussmann Electrical Division H60030-3S
Part No.:
H60030-3S
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITEDH60030-3S.pdf
Description:
FUSE BLOCK CART 600V 30A CHASSIS
Comments
H60030-3S Specifications
Fuse Size:
0.813" Dia x 5" L (20.65mm x 127mm)
Current Rating (Amps):
30 A
Number of Circuits:
3
Voltage:
600V