Eaton - Bussmann Electrical Division H60100-3CR
Part No.:
H60100-3CR
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITEDH60100-3CR.pdf
Description:
FUSE BLOK CART 600V 100A CHASSIS
Comments
H60100-3CR Specifications
Fuse Size:
1.339" Dia x 7.874" L (34mm x 200mm)
Current Rating (Amps):
100 A
Number of Circuits:
3
Voltage:
600V