YXC H6OED8K5SC-112YXC-16M
Part No.:
H6OED8K5SC-112YXC-16M
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITEDH6OED8K5SC-112YXC-16M.pdf
Description:
49SMD 16MHZ 20PF
Comments
H6OED8K5SC-112YXC-16M Specifications
Frequency:
16 MHz
Frequency Stability:
±20ppm
Frequency Tolerance:
Load Capacitance:
20pF
ESR (Equivalent Series Resistance):
40 Ohms
Size / Dimension:
0.449" L x 0.189" W (11.40mm x 4.80mm)
Height - Seated (Max):
0.161" (4.10mm)