wi2wi/Precision Devices HA24576XFSB18CX
Part No.:
HA24576XFSB18CX
Manufacturer:
wi2wi/Precision Devices
Category:
Crystals
Package:
HC-49/U
Description:
24.576Mhz HC-49/U w/Cut Leads
Comments
HA24576XFSB18CX Specifications
Product attributes
Attribute value
Manufacturer:
wi2wi/Precision Devices
Series:
HA
Package/Case:
HC-49/U
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Active
Type:
MHz Crystal
Frequency:
24.576 MHz
Frequency Stability:
Frequency Tolerance:
Load Capacitance:
18pF
ESR (Equivalent Series Resistance):
30 Ohms
Operating Mode:
Fundamental
Operating Temperature:
-20°C ~ 70°C
Ratings:
Mounting Type:
Through Hole
Supplier Device Package:
Size / Dimension:
0.435" L x 0.183" W (11.05mm x 4.65mm)
Height - Seated (Max):
0.530" (13.46mm)