SL POWER / Advanced Energy HA5-1.5-OV-A+
Part No.:
HA5-1.5-OV-A+
Manufacturer:
SL POWER / Advanced Energy
Category:
AC DC Converters
Package:
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITEDHA5-1.5-OV-A+.pdf
Description:
AC/DC CONVERTER 5V 8W
Comments
HA5-1.5-OV-A+ Specifications
Product attributes
Attribute value
Manufacturer:
SL POWER / Advanced Energy
Series:
Linear B
Packaging:
Bulk
Product Status:
Obsolete
Type:
Linear
Number of Outputs:
1
Voltage - Input:
100 ~ 264 VAC
Voltage - Output 1:
5V
Voltage - Output 2:
Voltage - Output 3:
Voltage - Output 4:
Voltage - Output 5:
Voltage - Output 6:
Current - Output 1:
1.5 A
Current - Output 2:
Current - Output 3:
Current - Output 4:
Current - Output 5:
Current - Output 6:
Power (Watts):
8W
Applications:
ITE (Commercial)
Voltage - Isolation:
Operating Temperature:
0°C ~ 70°C (With Derating)
Features:
Adjustable Output, Remote Sense, Universal Input
Mounting Type:
Chassis Mount
Size / Dimension:
4.88" L x 4.00" W x 1.80" H (124.0mm x 101.6mm x 45.7mm)