SL POWER / Advanced Energy HAA15-0.8-A+
Part No.:
HAA15-0.8-A+
Manufacturer:
SL POWER / Advanced Energy
Category:
AC DC Converters
Package:
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITEDHAA15-0.8-A+.pdf
Description:
AC/DC CONVERTER +/-15V 24W
Comments
HAA15-0.8-A+ Specifications
Product attributes
Attribute value
Manufacturer:
SL POWER / Advanced Energy
Series:
Linear AA
Packaging:
Bulk
Product Status:
Obsolete
Type:
Linear
Number of Outputs:
2
Voltage - Input:
100 ~ 264 VAC
Voltage - Output 1:
15V
Voltage - Output 2:
-15V
Voltage - Output 3:
Voltage - Output 4:
Voltage - Output 5:
Voltage - Output 6:
Current - Output 1:
800 mA
Current - Output 2:
800 mA
Current - Output 3:
Current - Output 4:
Current - Output 5:
Current - Output 6:
Power (Watts):
24W
Applications:
ITE (Commercial)
Voltage - Isolation:
Operating Temperature:
0°C ~ 70°C (With Derating)
Features:
Adjustable Output, Remote Sense, Universal Input
Mounting Type:
Chassis Mount
Size / Dimension:
6.50" L x 4.00" W x 1.62" H (165.1mm x 101.6mm x 41.2mm)