SL POWER / Advanced Energy HAA24-0.6-A+
Part No.:
HAA24-0.6-A+
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITEDHAA24-0.6-A+.pdf
Description:
AC/DC CONVERTER +/-24V 29W
Comments
HAA24-0.6-A+ Specifications
Voltage - Input:
100 ~ 264 VAC
Voltage - Output 1:
24V
Voltage - Output 2:
-24V
Current - Output 1:
600 mA
Current - Output 2:
600 mA
Power (Watts):
29W
Operating Temperature:
0°C ~ 70°C (With Derating)
Size / Dimension:
6.50" L x 4.00" W x 1.62" H (165.1mm x 101.6mm x 41.2mm)