SL POWER / Advanced Energy HAA5-1.5-OV-A
Part No.:
HAA5-1.5-OV-A
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITEDHAA5-1.5-OV-A.pdf
Description:
AC/DC CONVERTER 2X5V 15W
Comments
HAA5-1.5-OV-A Specifications
Voltage - Input:
100 ~ 240 VAC
Voltage - Output 1:
5V
Voltage - Output 2:
5V
Current - Output 1:
1.5 A
Current - Output 2:
1.5 A
Power (Watts):
15W
Operating Temperature:
0°C ~ 70°C (With Derating)
Size / Dimension:
6.50" L x 4.00" W x 1.62" H (165.1mm x 101.6mm x 41.2mm)