SL POWER / Advanced Energy HAD15-0.4-A+
Part No.:
HAD15-0.4-A+
Manufacturer:
SL POWER / Advanced Energy
Category:
AC DC Converters
Package:
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITEDHAD15-0.4-A+.pdf
Description:
AC/DC CONVERTER +/-15V 12W
Comments
HAD15-0.4-A+ Specifications
Product attributes
Attribute value
Manufacturer:
SL POWER / Advanced Energy
Series:
Linear B
Packaging:
Bulk
Product Status:
Obsolete
Type:
Linear
Number of Outputs:
2
Voltage - Input:
100 ~ 240 VAC
Voltage - Output 1:
15V
Voltage - Output 2:
-15V
Voltage - Output 3:
Voltage - Output 4:
Voltage - Output 5:
Voltage - Output 6:
Current - Output 1:
400 mA
Current - Output 2:
400 mA
Current - Output 3:
Current - Output 4:
Current - Output 5:
Current - Output 6:
Power (Watts):
12W
Applications:
ITE (Commercial)
Voltage - Isolation:
Operating Temperature:
0°C ~ 70°C (With Derating)
Features:
Adjustable Output, Remote Sense, Universal Input
Mounting Type:
Chassis Mount
Size / Dimension:
4.88" L x 4.00" W x 1.63" H (124.0mm x 101.6mm x 41.4mm)