MEAN WELL USA Inc. HBG-200-60AB
Part No.:
HBG-200-60AB
Description:
PWR SUPP, BATT & COND
Comments
HBG-200-60AB Specifications
Series:
HBG-200 (200W)
Packaging:
Bulk
Type:
Constant Current, Voltage
Voltage - Input (Min):
90VAC
Voltage - Input (Max):
305VAC
Voltage - Output:
60V
Current - Output (Max):
3.3A
Power (Watts):
200 W
Voltage - Isolation:
3.75 kV
Dimming:
Features:
OCP, OTP, OVP, SCP
Ratings:
IP65
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C
Efficiency:
93.5%
Size / Dimension:
5.97" Dia x 2.62" H (151.7mm x 66.5mm)