Signal Transformer HCTI-120-6.7
Part No.:
HCTI-120-6.7
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITEDHCTI-120-6.7.pdf
Description:
FIXED IND 120UH 6.7A 40 MOHM TH
Shipping
Inventory:409
Comments
HCTI-120-6.7 Specifications
Inductance:
120 µH
Tolerance:
±15%
Current Rating (Amps):
6.7 A
DC Resistance (DCR):
40mOhm Max
Operating Temperature:
-55°C ~ 105°C
Inductance Frequency - Test:
1 kHz
Size / Dimension:
1.280" Dia x 0.650" W (32.51mm x 16.51mm)