Signal Transformer HCTI-15-18.0
Part No.:
HCTI-15-18.0
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITEDHCTI-15-18.0.pdf
Description:
FIXED IND 15UH 18A 6 MOHM TH
Shipping
Inventory:417
Comments
HCTI-15-18.0 Specifications
Inductance:
15 µH
Tolerance:
±15%
Current Rating (Amps):
18 A
DC Resistance (DCR):
6mOhm Max
Operating Temperature:
-55°C ~ 105°C
Inductance Frequency - Test:
1 kHz
Size / Dimension:
1.280" Dia x 0.650" W (32.51mm x 16.51mm)