SL POWER / Advanced Energy HD5-12-OV-A+
Part No.:
HD5-12-OV-A+
Manufacturer:
SL POWER / Advanced Energy
Category:
AC DC Converters
Package:
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITEDHD5-12-OV-A+.pdf
Description:
AC/DC CONVERTER 5V 60W
Comments
HD5-12-OV-A+ Specifications
Product attributes
Attribute value
Manufacturer:
SL POWER / Advanced Energy
Series:
Linear D
Packaging:
Bulk
Product Status:
Obsolete
Type:
Linear
Number of Outputs:
1
Voltage - Input:
100 ~ 240 VAC
Voltage - Output 1:
5V
Voltage - Output 2:
Voltage - Output 3:
Voltage - Output 4:
Voltage - Output 5:
Voltage - Output 6:
Current - Output 1:
12 A
Current - Output 2:
Current - Output 3:
Current - Output 4:
Current - Output 5:
Current - Output 6:
Power (Watts):
60W
Applications:
ITE (Commercial)
Voltage - Isolation:
Operating Temperature:
0°C ~ 70°C (With Derating)
Features:
Adjustable Output, Remote Sense, Universal Input
Mounting Type:
Chassis Mount
Size / Dimension:
9.00" L x 4.88" W x 2.75" H (228.6mm x 124.0mm x 69.9mm)