3M HF625/14-100M
Part No.:
HF625/14-100M
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITEDHF625/14-100M.pdf
Description:
CBL RIBN 14COND 0.039 GRAY 164'
Comments
HF625/14-100M Specifications
Packaging:
Bulk
Number of Conductors:
14
Pitch:
0.039" (1.00mm)
Length:
164.0' (50.00m)
Wire Gauge:
28 AWG
Conductor Strand:
7 Strands / 36 AWG
Ribbon Thickness:
0.035" (0.89mm)
Ribbon Width:
0.551" (14.00mm)
Voltage:
300 V
Features:
-40°C ~ 105°C