3M HF625/34-100M
Part No.:
HF625/34-100M
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITEDHF625/34-100M.pdf
Description:
CBL RIBN 34COND 0.039 GRY 229.7'
Comments
HF625/34-100M Specifications
Packaging:
Bulk
Product Status:
Active
Number of Conductors:
34
Pitch:
0.039" (1.00mm)
Length:
229.7' (70.00m)
Wire Gauge:
28 AWG
Conductor Strand:
7 Strands / 36 AWG
Ribbon Thickness:
0.035" (0.89mm)
Ribbon Width:
1.339" (34.00mm)
Voltage:
300 V
Features:
-40°C ~ 105°C