3M HF625/40-100M
Part No.:
HF625/40-100M
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITEDHF625/40-100M.pdf
Description:
CBL RIBN 40COND FLAT 0.039 GRAY
Shipping
Inventory:149
Comments
HF625/40-100M Specifications
Packaging:
Digi-Spool®, Continuous Spool
Number of Conductors:
40
Pitch:
0.039" (1.00mm)
Length:
Enter Number of Meters in Order Quantity
Wire Gauge:
28 AWG
Conductor Strand:
7 Strands / 36 AWG
Ribbon Thickness:
0.035" (0.89mm)
Ribbon Width:
1.575" (40.00mm)
Voltage:
300 V
Features:
-40°C ~ 105°C