KYOCERA AVX HL02100GTTR
Part No.:
HL02100GTTR
Manufacturer:
KYOCERA AVX
Category:
Fixed Inductors
Package:
0402 (1005 Metric)
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITEDHL02100GTTR.pdf
Description:
FIXED IND 10NH 235MA 674MOHM SMD
Comments
HL02100GTTR Specifications
Product attributes
Attribute value
Manufacturer:
KYOCERA AVX
Series:
MLO™
Package/Case:
0402 (1005 Metric)
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Active
Type:
Multilayer
Material - Core:
Non-Magnetic
Inductance:
10 nH
Tolerance:
±2%
Current Rating (Amps):
235 mA
Current - Saturation (Isat):
Shielding:
Unshielded
DC Resistance (DCR):
674mOhm Max
Q @ Freq:
30 @ 450MHz
Frequency - Self Resonant:
3.53GHz
Ratings:
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
450 MHz
Features:
Mounting Type:
Surface Mount
Supplier Device Package:
Size / Dimension:
0.039" L x 0.023" W (1.00mm x 0.58mm)
Height - Seated (Max):
0.018" (0.45mm)